សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ថ្លែងថា សុខចិត្តយកពេលស្តាប់ពីកង្វល់និងដោះស្រាយបញ្ហាជូនពលរដ្ឋ ប្រសើរជាងស្តាប់ពួកប្រឆាំងជ្រុលនិយម
ដោយ៖ សុវណ្ណា ពិទូ ​​ | ថ្ងៃពុធ ទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ព័ត៌មានជាតិ 345
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ថ្លែងថា សុខចិត្តយកពេលស្តាប់ពីកង្វល់និងដោះស្រាយបញ្ហាជូនពលរដ្ឋ ប្រសើរជាងស្តាប់ពួកប្រឆាំងជ្រុលនិយម សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ថ្លែងថា សុខចិត្តយកពេលស្តាប់ពីកង្វល់និងដោះស្រាយបញ្ហាជូនពលរដ្ឋ ប្រសើរជាងស្តាប់ពួកប្រឆាំងជ្រុលនិយម
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានថ្លែងថា ខ្ញុំអត់មានពេលស្តាប់ពួកប្រឆាំងនោះទេ ខ្ញុំមានពេលស្តាប់កង្វល់របស់ប្រជាជនដែលមានតម្រូវការបន្ថែម ហើយដោះស្រាយ ដោយយកភាពស្និតស្នាលជាមួយប្រជាជនដែលជាអ្នកផ្តល់ឱកាសជូនសម្តេចធិបតី ក៏ដូចជាគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ឱ្យដឹកនាំរាជរដ្ឋាភិបាលបម្រើប្រជាពលរដ្ឋម្ចាស់ឆ្នោត។
សម្តេចធិបតី បានថ្លែងបែបនេះ នៅថ្ងៃទី ២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពិធីសម្ពោធអគារសិក្សា អគារស្នាក់នៅរបស់គ្រូបង្រៀន នៅស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ។
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានបញ្ជាក់ថា នៅក្នុង១ថ្ងៃ មាន២៤ម៉ោង ហើយនៅក្នុងរយៈពេល៥ឆ្នាំ មានតែប៉ុន្មានម៉ោងទេ ដូចនេះ ខ្ញុំគ្មានពេលវេលាទៅស្តាប់ពួកក្រុមប្រឆាំងនិយាយប្រឌិតរឿង អត់ប្រយោជន៍នោះឡើយ។ មានតែពេលវេលាស្តាប់ប្រជាពលរដ្ឋ ហើយដោះស្រាយឱ្យបានច្រើនបន្តទៀតជូនប្រជាពលរដ្ឋ។ ជាក់ស្តែងថ្ងៃនេះ សម្ពោធសាលានៅវាលរេញ ហើយនៅសប្តាហ៍ក្រោយសម្ពោធកំពង់ផែទេសចរណ៍កំពតទៀត។
សម្តេចបានថ្លែងសង្កត់ធ្ងន់ថា “អ្នកចាំតែនិយាយខុសពីអ្នកធ្វើ” ដូចនេះពួកប្រឆាំងបន្តថាឥតប្រយោជន៍ឱ្យបានច្រើនចុះ ចាំរាជរដ្ឋាភិបាល ខិតខំប្រឹងប្រែងធ្វើឱ្យបានច្រើន ដើម្បីបង្កើនបានសមិទ្ធផលជូនប្រជាពលរដ្ឋឱ្យមានភាពរីកចម្រើនកាន់តែច្រើនឡើងថែមទៀត៕