តើរាជរដ្ឋាភិបាលពិតជាអួតខុសពីការពិត ដូចការចោទប្រកាន់របស់ពួកជ្រុលនិយមមែនឬទេ?
ដោយ៖ សុវណ្ណា ពិទូ ​​ | ថ្ងៃពុធ ទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ព័ត៌មានជាតិ 347
តើរាជរដ្ឋាភិបាលពិតជាអួតខុសពីការពិត ដូចការចោទប្រកាន់របស់ពួកជ្រុលនិយមមែនឬទេ? តើរាជរដ្ឋាភិបាលពិតជាអួតខុសពីការពិត ដូចការចោទប្រកាន់របស់ពួកជ្រុលនិយមមែនឬទេ?
នៅក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតី «សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ អគារសិក្សា អគារស្នាក់នៅរបស់គ្រូបង្រៀន ទីចាត់ការ និងអគារកាត់ដេរ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន វាលរេញ» នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិបាលបានកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធគោល ថ្នាក់រៀន ការកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធគាំទ្រមានផ្ទះគ្រូ មានទីចាត់ការ បណ្ណាល័យ មានតារាងបាល់ជាស្តង់ដារ បណ្តុះបណ្តាលរៀនសូត្រ។
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិបាលខិតខំប្រឹងប្រែងក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហា និងសំណូមពររបស់ប្រជាពលរដ្ឋនៅតាមមូលដ្ឋានជាពិសេសបាន និងកំពុងកសាងសមិទ្ធផលជាក់ស្តែងជូនប្រជាពលរដ្ឋ ពោលគឺរាជរដ្ឋាភិបាលមិនបានអួតដូចការចោទប្រកាន់នោះទេ ក៏ប៉ុន្តែគឺធ្វើជាក់ស្តែងតែម្តង។
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានថ្លែងបន្តថា ការយកចិត្តទុកដាក់នៅក្នុងកសាងសមិទ្ធផលបន្ថែម ជាបន្តបន្ទាប់គឺជាកិច្ចការចាំបាច់ ហើយរាជរដ្ឋាភិបាលនៅតែបន្តធ្វើតទៅទៀត ដើម្បីផលប្រយោជន៍ប្រជាពលរដ្ឋនៅគ្រប់មូលដ្ឋាន៕